TPV ja Tämmöne Oy solmivat yhteistyösopimuksen
Tampereen Pallo-VeikotJulkaistu: 21.02.2025 11.10

TPV ja Tämmöne Oy solmivat yhteistyösopimuksen

TPV on solminut yhteistyösopimuksen Tämmöne Oy:n kanssa. Sopimus on voimassa toistaiseksi, ja sen tarkoitus on edistää tamperelaista juniorijalkapalloilua.

TPV:n puheenjohtaja Jouni Kaikuranta loistaa tyytyväisyyttään yhteistyön ansiosta.

- Olemme erittäin iloisia tästä yhteistyöstä. Tämmöne Oy tulee näkymään TPV:n arjessa ja tapahtumissa. Tästä sopimuksesta on seuralle paljon iloa, ja toivomme myös Tämmöne Oy:n saavan tästä näkyvyyttä kohderyhmilleen, Kaikuranta toteaa.

Tämmöne Oy:n kehitysjohtajalla Mika Laaksosella on vahva TPV-tausta. Mies aloitti seuran riveissä jo vuonna 1976.

- TPV:ssä kasvoin kunnon ihmiseksi. Nyt haluamme tukea seuran kasvattavaa nuorisotyötä, kun meillä on siihen mahdollisuus. Samalla kun tuemme seuraa, olemme näkyvissä uusille sidosryhmille, Laaksonen hehkuttaa.

Tämmöne Oy on kattopinnoituksen ja kylpyhuoneissa tehtävän nanopinnoituksen suunnannäyttäjä. Yhtiön visio on ”suojele ja säästä”.

- Teknologiamme avulla vanhoja kohteita pystytään elvyttämään, jolloin vältetään kalliit remontit. Samalla kun säästämme asiakkaiden rahaa, toimimme vastuullisesti ja säästämme ympäristöä.

TPV:llä on Tämmöne Oy:n kanssa yhtenevät tavoitteet kestävän kehityksen saralla. Yhteistyö tulee vahvistamaan seuran toimintaa ja auttamaan nuoria jalkapalloilijoita harrastuksessaan.