Miesten edustusjoukkueen Kakkosen sarjaohjelma selvillä

Lohko B 2020

 

TPV:n miesten edustusjoukkue aloittaa kakkosen lohko B:ssä sarjakautensa 26.4.2020 klo 17.00 ottelulla TPV – PIF (Pargas IF). Ottelu pelataan alustavien tietojen mukaan Kaupin urheilupuistossa, kenties muitakin otteluita joudutaan pelaamaan Kaupissa tai Ratinassa. Siirroilla pyritään pitämään Tammelan stadionin nurmi pelikuntoisena kaikille Tammelan käyttäjille.

Miesten Kakkosessa pelataan kaksinkertainen sarja kolmessa 12 joukkueen lohkossa (22 kierrosta), jonka jälkeen lohkon neljä parasta joukkuetta pelaavat vielä yksinkertaisen Kakkosen nousukarsintasarjan (3 peliä). Nousukarsintasarja pelataan jatkumona runkosarjalle, jolloin runkosarjassa saadut pisteet ja maalit seuraavat mukana sellaisenaan nousukarsintasarjaan ilman muutoksia. Sarjassa sijoille 1. ja 2. sijoittuneet joukkueet saavat kaksi kotiottelua nousukarsintasarjaan, ja sarjassa sijoille 3. ja 4. sijoittuneet joukkueet yhden kotiottelun.  

Lohkojen voittajat nousevat suoraan Ykköseen kaudelle 2021.  

Lohkoista putoaa sijoille 11. ja sitä huonommin sijoittuneet joukkueet. (Mikäli kausi siis pelataan täysillä joukkuemäärillä, yhteensä kuusi joukkuetta putoaa Kolmoseen kaudelta 2020.)

 

Kakkosen lohko B 2020

Atlantis FC (Helsinki)

FC Espoo (Espoo)

FC Jazz (Pori)

GrIFK (Kauniainen)

HJK Klubi 04 (Helsinki)

HJS Akatemia (Hämeenlinna)

Ilves/2 (Tampere)

KaaPo (Kaarina)

Pallo-Iirot (Rauma)

PIF (Parainen)

SalPa (Salo)

TPV (Tampere)

 

TPV:n ottelut kaudella 2020:

Kierros

 

Pvm

Kotijoukkue

 

Vierasjoukkue

Klo

             

1

su

26.4.

TPV

-

PIF

17:00

2

ti

5.5.

FC Jazz

-

TPV

18:30

3

la

9.5.

TPV

-

Atlantis FC

17:00

4

su

17.5.

Ilves/2

-

TPV

19:00

5

la

23.5.

TPV

-

KaaPo

17:00

6

ma

1.6.

HJK Klubi 04

-

TPV

19:00

7

la

6.6.

TPV

-

HJS Akatemia

17:00

8

pe

12.6.

SalPa

-

TPV

19:00

9

ti

23.6.

TPV

-

Pallo-Iirot

18:30

10

la

27.6.

FC Espoo

-

TPV

15:00

11

la

4.7.

TPV

-

GrIFK

15:00

12

la

11.7.

TPV

-

FC Jazz

17:00

13

la

25.7.

Atlantis FC

-

TPV

17:00

14

pe

31.7.

TPV

-

Ilves/2

18:30

15

la

8.8.

KaaPo

-

TPV

17:00

16

pe

14.8.

TPV

-

HJK Klubi 04

18:30

17

la

22.8.

HJS Akatemia

-

TPV

17:00

18

la

29.8.

TPV

-

SalPa

17:00

19

la

12.9.

Pallo-Iirot

-

TPV

15:00

20

la

19.9.

PIF

-

TPV

15:00

21

la

26.9.

TPV

-

FC Espoo

15:00

22

la

3.10.

GrIFK

-

TPV

14:00

 

https://www.palloliitto.fi/jalkapallouutiset/kakkosen-otteluohjelma-2020-julkaistu

MG 0478
11.08.2020

Joonas Rantala ei jatka edustusjoukkueessa

in Edustus uutiset
MG 6939 RAJATTU 2
11.08.2020

Taisteluhenkeä ja asennetta Tammelan illassa

in Edustus uutiset
8TPV Jazz face
10.08.2020

Tiistaina Tammelassa TPV - FC JAZZ

in Edustus uutiset
IMG 2878
02.08.2020

Tammelan vierasottelusta kauden kolmas tappio

in Edustus uutiset
PELAAJIEN KUMMIYRITYKSET

           

     

     
     
  MP yhtymä3  
     
  #7 JESSE OKSANEN  
     
     
  pohjolarakennus  
     
  #9 ANTTI KUJALA  
     
     
  TV400x400    
     
  #10 PAAVO NÄYKKI   
     
     
  Jussi Kuitunen  
     
  #19 TUOMAS LÄHDESMÄKI  
     
     
  Pispalan pulteri 01 2020 kopio  
     
  TPV:N NÄLKÄISIMMÄN PELAAJAN PALKITSEE  
     

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

Käytämme evästeitä, jotta voimme tarjota mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.