Tervetuloa juhlavuosi 2020 !

Seuran syyskokous pidettiin torstaina 28.11. jossa luotiin raamit vuodelle 2020, joka on TPV:n 90. toimintavuosi eli juhlavuosi! 

Kokouksessa vahvistettiin toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2020. Toimintasuunnitelmaan on mm. listattu jo tiedossa olevia juhlavuoden tapahtumia. Sääntömääräisten asioiden lisäksi kokouksessa vahvistettiin seuralle uudet sännöt. Uudet säännöt astuvat voimaan heti kun ne on merkitty yhdistysrekisteriin. Vuoden 2020 toimintasuunnitelma ja uudet säännöt löydät seuran sivuilta materiaalipankista. Säännöt: https://www.tpv.fi/images/PDF_tiedostot/TPV_saannot_2019_-.pdf  ja toimintasuunnitelma: https://www.tpv.fi/images/PDF_tiedostot/TPV_2020_TOIMINTASUUNNITELMA.pdf

Seuralle valittiin myös uusi hallitus vuodelle 2020. Puheenjohtajana jatkaa kolmatta kauttaan Jouni Kaikuranta, varapuheenjohtajana Jukka Gustafsson, taloudenhoitajana Pekka Ropanen ja sihteeriksi valittiin hallituksen vanhoista jäsenistä Tapio Kalliomäki. Myös Heikki Salonen ja Jari Salonen jatkavat hallituksessa. Uusiksi jäseniksi valittiin Niko Honkonen ja Pyry Tapio. 

Niko Honkonen on vaikuttanut seuran hallituksessa aiemmin vuosina 2004-2009 ja 2012. Niko on aktiivisesti mukana seuran toiminnassa myös lastensa kautta, toimien nykyään mm. joukkueenjohtajana aluejoukkueessa. Pyry Tapio on aktiivinen jäsen kannattajayhdistys Tammelan Voimassa ja toimii lisäksi myös valmentajana 11-vuotiaan poikansa joukkueessa. 

Paljon onnea kaikille valituille ja mahtavaa juhlavuotta koko seuraväelle! 

IMG 3038 kopio
23.10.2021

TPV valmiina kauden päätökseen

in Edustus uutiset
IMG 8546
17.10.2021

Taukojohto ei pitänyt Grania vastaan

in Edustus uutiset
IMG 7605
15.10.2021

TPV kauden viimeiselle vierasreissulle

in Edustus uutiset
IMG 7859
11.10.2021

TPV seurasi nousujuhlia vierestä

in Edustus uutiset

Please publish modules in offcanvas position.

Käytämme evästeitä, jotta voimme tarjota mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.