tule yhteistykumppaniksi 1200

Tervetuloa juhlavuosi 2020 !

Seuran syyskokous pidettiin torstaina 28.11. jossa luotiin raamit vuodelle 2020, joka on TPV:n 90. toimintavuosi eli juhlavuosi! 

Kokouksessa vahvistettiin toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2020. Toimintasuunnitelmaan on mm. listattu jo tiedossa olevia juhlavuoden tapahtumia. Sääntömääräisten asioiden lisäksi kokouksessa vahvistettiin seuralle uudet sännöt. Uudet säännöt astuvat voimaan heti kun ne on merkitty yhdistysrekisteriin. Vuoden 2020 toimintasuunnitelma ja uudet säännöt löydät seuran sivuilta materiaalipankista. Säännöt: https://www.tpv.fi/images/PDF_tiedostot/TPV_saannot_2019_-.pdf  ja toimintasuunnitelma: https://www.tpv.fi/images/PDF_tiedostot/TPV_2020_TOIMINTASUUNNITELMA.pdf

Seuralle valittiin myös uusi hallitus vuodelle 2020. Puheenjohtajana jatkaa kolmatta kauttaan Jouni Kaikuranta, varapuheenjohtajana Jukka Gustafsson, taloudenhoitajana Pekka Ropanen ja sihteeriksi valittiin hallituksen vanhoista jäsenistä Tapio Kalliomäki. Myös Heikki Salonen ja Jari Salonen jatkavat hallituksessa. Uusiksi jäseniksi valittiin Niko Honkonen ja Pyry Tapio. 

Niko Honkonen on vaikuttanut seuran hallituksessa aiemmin vuosina 2004-2009 ja 2012. Niko on aktiivisesti mukana seuran toiminnassa myös lastensa kautta, toimien nykyään mm. joukkueenjohtajana aluejoukkueessa. Pyry Tapio on aktiivinen jäsen kannattajayhdistys Tammelan Voimassa ja toimii lisäksi myös valmentajana 11-vuotiaan poikansa joukkueessa. 

Paljon onnea kaikille valituille ja mahtavaa juhlavuotta koko seuraväelle! 

20.05.2020

Kevätkokous to 4.6.20 klo 18:00

in Seuratiedotteet
16.04.2020

TPV kaupassa uusia tuotteita

in Seuratiedotteet
06.04.2020

Tiedote Korona-tilanteen vaikutuksesta Futisklubiin

in Futisklubi uutiset

Please publish modules in offcanvas position.

Käytämme evästeitä, jotta voimme tarjota mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.