Tervetuloa juhlavuosi 2020 !

Seuran syyskokous pidettiin torstaina 28.11. jossa luotiin raamit vuodelle 2020, joka on TPV:n 90. toimintavuosi eli juhlavuosi! 

Kokouksessa vahvistettiin toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2020. Toimintasuunnitelmaan on mm. listattu jo tiedossa olevia juhlavuoden tapahtumia. Sääntömääräisten asioiden lisäksi kokouksessa vahvistettiin seuralle uudet sännöt. Uudet säännöt astuvat voimaan heti kun ne on merkitty yhdistysrekisteriin. Vuoden 2020 toimintasuunnitelma ja uudet säännöt löydät seuran sivuilta materiaalipankista. Säännöt: https://www.tpv.fi/images/PDF_tiedostot/TPV_saannot_2019_-.pdf  ja toimintasuunnitelma: https://www.tpv.fi/images/PDF_tiedostot/TPV_2020_TOIMINTASUUNNITELMA.pdf

Seuralle valittiin myös uusi hallitus vuodelle 2020. Puheenjohtajana jatkaa kolmatta kauttaan Jouni Kaikuranta, varapuheenjohtajana Jukka Gustafsson, taloudenhoitajana Pekka Ropanen ja sihteeriksi valittiin hallituksen vanhoista jäsenistä Tapio Kalliomäki. Myös Heikki Salonen ja Jari Salonen jatkavat hallituksessa. Uusiksi jäseniksi valittiin Niko Honkonen ja Pyry Tapio. 

Niko Honkonen on vaikuttanut seuran hallituksessa aiemmin vuosina 2004-2009 ja 2012. Niko on aktiivisesti mukana seuran toiminnassa myös lastensa kautta, toimien nykyään mm. joukkueenjohtajana aluejoukkueessa. Pyry Tapio on aktiivinen jäsen kannattajayhdistys Tammelan Voimassa ja toimii lisäksi myös valmentajana 11-vuotiaan poikansa joukkueessa. 

Paljon onnea kaikille valituille ja mahtavaa juhlavuotta koko seuraväelle! 

IMG 2878
02.08.2020

Tammelan vierasottelusta kauden kolmas tappio

in Edustus uutiset
7 Lahdesmaki Tuomas 1079 0152
27.07.2020

Tuomas Lähdesmäki tekee paluun TPV paitaan

in Edustus uutiset
MG 6441 rajattu 13
24.07.2020

Tasoihin ottelun lisäajalla viime sunnuntaina

in Edustus uutiset
6.TPV GRIFK face2
18.07.2020

TPV - GrIFK sunnuntaina Tammelan Stadionilla

in Edustus uutiset

Please publish modules in offcanvas position.

Käytämme evästeitä, jotta voimme tarjota mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.