TPV:n vieraaksi FC Viikingit Ratinan stadionille

Joukkue palasi harjoituksiin jo sunnuntaina muutaman vapaapäivän jälkeen. Karjaalla kärsityn kauden avaustappion jälkeen oli hyvä vetäistä hiukan henkeä kun juhannusta seuraava viikko on  kahden ottelun viikko.

Ensin TPV kohtaa tiistaina 27.6. klo 18.30 Ratinan stadionilla FC Viikingit ja jo lauantaina 1.7. matka jatkuu vierasottelulla Porissa kun isäntänä toimii MuSa.

Viime ottelussa tuli jälleen kolhuja joiden vuoksi sivuun jäivät kesken ottelun niin Jari Nikkilä kuin Rudi Dieterkin.

Molempien pelikunto selvinnee vasta aivan ottelun kynnyksellä. 

 MG 0905 ii

 

FC Viikingit tulee vahvasti joka ottelun alkuun ja sitä yrittänevät tälläkin kertaa, TPV:n isoimmat vaikeudet on olleet juurikin otteluiden aluissa joten tuohon on kiinnitettävä erityistä huomiota. Karjaalla kärsityn tappion vuoksi TPV valahti sarjataulukossa kolmannelle sijalle ja FC Viikingit löytyy toistaiseksi sijalta kuusi yhden ottelun vähemmän pelanneena. Lohkon kärkitaisto käydäänkin Salossa jossa kohtaavat lohkokakkonen SalPa ja kärkipaikalla oleva KäPa. 

 

TPV:n taustoilla on tapahtunut myös muutoksia kun alkukaudesta nappikset naulaan laittanut Matti Jokinen on sopinut seuran kanssa hoitavansa joukkueen huoltotehtävät Henri Kilpisen kanssa. Upeata huomata että taustoina toimiminen kiinnostaa pelaajia ja seuran toiminta paranee askel askeleelta kun panostusta lisätään myös taustoihin. Kiitoksia Masalle mukaan tulosta taustaporukkaan.

 

Ottelu siis Ratinan stadionilla tiistaina 27.6. klo 18.30. Kulku stadionille Laukonsillan puoleisesta portista.

Futis on parasta paikan päällä - Tervetuloa 

 

Gio sopimusuutiseen
14.12.2018

Giorgi Ositashvili jatkaa TPV:ssä

in Edustus uutiset
Tuomas Lahdesmaki 10
10.12.2018

Tuomas Lähdesmäki liittyi joukkueeseen

in Edustus uutiset
Jesse Oksanen sopimus 8
09.12.2018

”Olen onnellinen, kun saan jatkaa”

in Edustus uutiset
TPV NOPS 1
08.12.2018

TPV näytti tasoeron Pirkkahallissa

in Edustus uutiset
Sopimus Joonas Rantala 7
07.12.2018

Joonas Rantala jatkaa Punaisissa

in Edustus uutiset
PELAAJIEN KUMMIYRITYKSET
     
     
  MP yhtymä  
     
  #6 JARI NIKKILÄ   
     
     
  pohjolarakennus  
     
  #17 JESSE OKSANEN   
     
     

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

Käytämme evästeitä, jotta voimme tarjota mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.