Futisklubi uutiset2

07.09.2017
Futisklubi uutiset

Futisklubin talvitoiminta käynnistyy 8.10. HUOM. PAIKKA MUUTTUNUT

Futisklubin talvitoiminta alkaa sunnuntaina 8.10. klo 13-15 Kauppi 2:lla. Marraskuussa siirrytään Kissat-Halliin Sarankulmaan. Ilmoittaudu nyt! (klikkaa kuvaa)
04.08.2017
Futisklubi uutiset

Tule mukaan TPV:n ikäkausitoimintaan!

TPV tarjoaa laadukasta ympärivuotista jalkapallotoimintaa pikkujunnuista lähtien. Seuran ikäkausijoukkueet harjoittelevat talvella hyvissä olosuhteissa ja tarjoavat laadukasta toimintaa niin aktiiviharrastajille, kuin oman huipun tavoittelijoillekin.…
31.07.2017
Futisklubi uutiset

Talvifutista prinsessoille ja prinsseille!

Hei 3-5 -vuotias prinsessa- ja prinssifutispelaaja! Nyt voit jatkaa pallon kanssa puuhailua myös talvella. Jos saamme riittävästi kiinnostuneita, jatkamme toimintaa talven ajan. Katso oheisesta esitteestä lisätietoa ja ole yhteydessä Jani…

Futisklubi seuratiedotteet2

09.11.2017
Seuratiedotteet

Syyskokous valitsi uuden hallituksen

Tampereen Pallo-Veikot ry:n syyskokouksessa 9.11. valittiin seuran uusi hallitus ja vahvistettiin mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2018.
01.11.2017
Seuratiedotteet

Syyskokous torstaina 9.11.

Tampereen Pallo-Veikot ry:n sääntömääräinen syyskokous järjestetään 9.11.2017 klo 18.00 seuran toimistolla (Teiskontie 1 A).
10.10.2017
Seuratiedotteet

Muutoksia seurajohtoon kaudelle 2018

TPV:n puheenjohtaja Ville Salonen ei aio jatkaa tehtävässään puheenjohtajana eikä mukana seuran hallituksessa tulevalla kaudella. Hallitustyöskentelyn lisäksi Salonen valmensi kahdeksan vuoden ajan seurassa tyttöjen juniorijoukkueita ja hänen kädenjälkensä…

Jalkapallo kuuluu kaikille!

TPV Futisklubi on harrastetason pelaajille – 5-15 -vuotiaille tytöille ja pojille – tarkoitettua jalkapalloa. Kaikkein nuorimmille, 3-5 -vuotiaille, on vielä Prinsessafutis ja Prinssifutis.

TPV Futisklubi tarjoaa mahdollisuuden harrastaa jalkapalloa omien kykyjen ja halujen mukaisesti. Futisklubissa kaikki saavat pelata. Kilpailullisia tavoitteita ei ole. Pääasia on, että kaikki saavat kokea liikunnan ja yhdessä yrittämisen iloa. Harrastus on helppo aloittaa jo nuorena, sillä jalkapallon pelaaminen ei vaadi aloittajaltaan muuta kuin innostuksen tämän lajin harrastamiseen. Taidot karttuvat kaikilla vuosien myötä.

2015 06 06 278

Monelle kehityshaluiselle TPV Futisklubi on myös ponnahduslauta TPV:n ikäkausitoimintaan, joka on seuran kilpailu-urheilullinen toimintahaara. Kaikki TPV:n kovat pelimiehet ovat aloittaneet harrastuksen Futisklubissa ja jatkaneet siitä eteenpäin ikäkausijoukkueisiin. Tälläkin hetkellä entisiä futisklubilaisia pelaa jopa ulkomaisissa joukkueissa.

Futisklubin kausi kestää toukokuusta syyskuulle. Heinäkuussa pidetään lomaa. Prinsessat ja prinssit aloittavat kesäkuun alussa ja jatkavat elokuulle.

2015 06 06 296

Futisklubin joukkueilla on normaalisti harjoituksia 1-2 kertaa viikossa. Harjoitusten lisäksi joukkueet pelaavat TaNaJa:n sarjapelejä ja osallistuvat klubin omiin turnauksiin. Sarjapelit pelataan viikolla ja turnaukset järjestetään viikonloppuina. Turnauksia on kauden aikana 3. Osallistumispakkoa kaikkiin tapahtumiin ei ole, osallistumisaktiivisuutta ei seurata eikä vaadita. Jokainen voi osallistua oman innostuksensa mukaan.

JPG paino 14 Sinetti logo 4 v

TPV on Nuori Suomi -sinettiseura. Tämä on tae laadukkaasta juniorityöstä ja sitoutumisesta Kaikki Pelaa -periaatteiden noudattamiseen.

Futisklubi yhteyshenkilot2

Prinssifutis (3-5 vuotiaat)

Janette Hiltunen, 045 634 6156, zanet82@gmail.com

Hallila

Ilkka Vuorenmaa, 040 561 8302, ilkka.vuorenmaa@iki.fi

Hervanta

Seppo Koivisto, 040 576 3922, seppo.koivisto@gmail.com

Härmälä

Hannakaisa Numminen, 040 552 3537, hannakaisa.numminen@tpv.fi Petu Numminen o.t.o, 0400 339 392 petu.numminen@hotmail.fi

Kaleva

Satu-Maria Kuittinen, 045 114 2174, sammacco@gmail.com

Kaukajärvi

Sanna Malinen, 044 0200081, sannamalinen77@gmail.com

Keskikaupunki

Elina Pitkäkoski, 050 562 5129, elina.pitkakoski@gmail.com

Lentävänniemi

Jonna Koskinen, 044 351 1660, enneli97@gmail.com

Multisilta, Peltolammi

Seppo Koivisto, 040 576 3922, seppo.koivisto@gmail.com

Olkahinen

Jouni Kaikuranta, 040 709 2027, jouni.kaikuranta@tpv.fi

Pispala

Erja Koljonen, 046 895 0563, bukragalleria@gmail.com

Ruutana

Tommi Sairo, 040 540 8370 , tommi.sairo@gmail.com / Sami Niemeläinen, 0400 713 489, sami.niemelainen@hotmail.com

Takahuhti

Marko Virtanen, 0400 550 008, marko.virtanen@gasum.fi

Tesoma

Matti Hirvonen, 045 233 5161, mjhirvonen@hotmail.com

Vehmainen

Pekka Ropanen o.t.o 0400 638 444 futisklubi.tpv@gmail.com

Viinikka

Mika Lahtinen, 040 700 6470, mika.lahtinen@laraoy.com

Vuores

Seppo Koivisto, 040 576 3922, seppo.koivisto@gmail.com

Tyttöfutis

Hannakaisa Numminen, 040 552 3537, hannakaisa.numminen@tpv.fi

Futisklubi toimihenkilot2

Kaupunginosa- ja kilpailupäällikkö Pekka Ropanen

0400 638 444, pekka.ropanen(at)tpv.fi

Fortum Tutor Jari Visala

045 1301 953, jari.visala@gmail.com jari.visala@gmail.com

Projektihenkilö Makre Helenius

040 554 3407, makre.helenius@gmail.com

TPVNettiPlussaMainos0117CMTurtIntersKosk

© Copyright 2017 Tampereen Pallo-Veikot ry. All Rights Reserved.