Harjoitusajat

IKÄLUOKAT 2018

F6 = 2012...13 syntyneet  |  F7 = 11 syntyneet  |  F8 = 10 syntyneet  |  F9 = 09 syntyneet | E10 = 08 syntyneet  |  E11 = 07 syntyneet  |  D = 05...06 syntyneet | C = 03...04 syntyneet

Huomaa, että pelaaja voi olla sijoitettu nuorempien tai vanhempien pelaajien joukkueeseen, jos kaupunginosaan ei muodostu omanikäisten joukkuetta. Erityisesti tyttöjoukkueisiin on yhdistetty pelaajia eri kaupunginosista ja ikäluokista.

Alla olevassa taulukossa ikäluokkamerkintä (F6, F7, F8...) tarkoittaa sitä, missä sarjassa ko. joukkue pelaa.

Taulukossa näkyvät kaupunginosien treeniajat. Harjoitusaikoja tarkennetaan sitä mukaa, kun joukkueita muodostuu.

PRINSESSAFUTIS 2018
keskiviikko 18 - 19 Pirkkahallin nurmi (30.5. alkaen)
PRINSSIFUTIS 2018
keskiviikko 18 - 19 Pirkkahallin nurmi (30.5. alkaen)
HALLILA 2018
F7: maanantai ja keskiviikko 18 - 19 Hallilan koulun kenttä
E10/11: tiistai ja torstai 18 - 19:30 Hallilan koulun kenttä
 
HERVANTA 2018
F6/7 (2011-2013 syntyneet): tiistai / torstai 17 - 18 Kuusikkopuiston nappulakenttä
E10 (2008-2010 syntyneet):: tiistai / torstai 18 - 19 Kuusikkopuiston nappulakenttä
 
Toistaiseksi kaikki pelaajat yhdessä treeneissä ti ja to klo 17 alkaen Kuusikkopuiston kentällä!
 
HÄRMÄLÄ 2018
F6/7: maanantai ja keskiviikko 17:30 - 18:30 Perkiönpuiston kenttä
F8/9: tiistai ja torstai 18:30 - 19:30 Perkiönpuiston kenttä
F-tytöt: tiistai ja torstai 17:30 - 18:30 Perkiönpuiston kenttä
ED: maanantai ja keskiviikko 18:30 - 20:00 Härmälän koulun kenttä
 
KALEVA 2018
maanantai 17 - 20 / keskiviikko 18:30 - 20 Sorsapuiston kenttä
maanantai 17 - 20 / keskiviikko 17 - 19 / torstai 19 - 21:30 Sorsapuiston nappulakenttä
maanantai 17 - 20 / tiistai 18:30 - 20 / keskiviikko 17 - 18:30 / torstai 18:30 - 20 Petsamon kenttä
 
KAUKAJÄRVI 2018
F8/9: tiistai ja torstai 17 - 18 Järvikadun nappulakenttä
E10: tiistai ja torstai 18 - 19 Järvikadun nappulakenttä
 
Toistaiseksi kaikki pelaajat yhdessä treeneissä ti ja to klo 17 alkaen Järvikadun kentällä!
 
KESKIKAUPUNKI 2018
F6/7 (2011-2013 syntyneet): tiistai ja torstai 17 - 18 Palomäentien kenttä
F8/9 (2009-2010 syntyneet): keskiviikko 17 - 18 ja torstai 18 - 19 Palomäentien kenttä
E10/11 (2007-2008 syntyneet): tiistai 19 - 20 Palomäentien kenttä ja keskiviikko 18:30 - 20 Kansainvälisen koulun kenttä (Fista)
 
LENTÄVÄNNIEMI 2018
 
MULTISILTA, PELTOLAMMI 2018
E10: maanantai ja torstai 17:30 - 18:30 Multisillan kenttä.
 
OLKAHINEN 2018
E10/E11                   maanantai / keskiviikko 18 - 19 Sorilan kenttä
D ja C                       tiistai / torstai 19 - 20.30 Sorilan kenttä
F6 (2012-2013)        maanantai / keskiviikko  17.30 - 18.30 Pitkäniitynpuiston kenttä (Mutari)
F9 (2009)                 tiistai / torstai 18.30 - 19.30 Pitkäniitynpuiston kenttä (Mutari)
F-tytöt (2010-2013)  tiistai / torstai 17.30 - 18.30 Pitkäniitynpuiston kenttä (Mutari)
F8-F6 (2010-2012)   tiistai / torstai 18 - 19 Kumpulan puisto
 
PISPALA 2018
F6/F7: maanantai klo 18-19 ja keskiviikko klo 18:30-19:30 Hyhkyn koulun sisäpihan kenttä
F8/F9: maanantai 19:15-20 ja keskiviikko 19-20 Hyhkyn kenttä
E10/E11: maanantai 19:15 ja keskiviikko 19 - 20 Hyhkyn kenttä
Pispalan Minitytöt: maanantai 18:30 - 19:15 ja keskiviikko 18-19 Hyhkyn kenttä
Pispalan Tytöt: maanantai 18:30 - 19:15 ja keskiviikko 18-19 Hyhkyn kenttä
 
RUUTANA 2018
F6: maanantai ja perjantai 17:15 - 18:30 Ruutanan koulun kenttä
F7: tiistai ja perjantai 17:15 - 18:30 Ruutanan koulun kenttä
F8: tiistai 17:15 - 18:30 ja torstai 18:30 - 19:30 Ruutanan koulun kenttä
F9: keskiviikko 17:15 - 18:30 ja perjantai 18:30 - 19:30 Ruutanan koulun kenttä
F-tytöt: tiistai 18:30 - 19:30 ja torstai 17:15 - 18:30 Ruutanan koulun kenttä
E10: maanantai 18:30 - 19:30 ja keskiviikko 19:30 - 20:30 Ruutanan koulun kenttä
E11: maanantai 18:30 - 19:30 ja keskiviikko 19:30 - 20:30 Ruutanan koulun kenttä
E/D-tytöt: tiistai ja perjantai 19:30 - 20:30 Ruutanan koulun kenttä
D: maanantai ja torstai 19:30 - 20:30 Ruutanan koulun kenttä
 
Kesän myötä siirrytään Suinulan kentälle jolloin vuoroihin tulee muutoksia.
TAKAHUHTI 2018
F-tytöt: maanantai 18-19 Eetunpuiston kenttä ja torstai 18-19 Takahuhdin koulun hiekkakenttä
Takahuhdin Kotkat: tiistai ja torstai 18-19 Eetunpuiston kenttä
F-pojat: maanantai 19-20 Eetunpuiston kenttä ja torstai 19-20 Takahuhdin koulun hiekkakenttä
E-pojat: tiistai ja torstai 18-19 Eetunpuiston kenttä
 
TESOMA 2018
F8/9: tiistai ja torstai 16:00 - 17:30 Raholan nappulakenttä 1
F6/7: tiistai ja torstai 17:30 - 19:00 Raholan nappulakenttä 1
D: tiistai ja torstai 19:00 - 20:30 Raholan nappulakenttä 1
 
VEHMAINEN 2018
 
VIINIKKA 2018
maanantai ja keskiviikko 17:30 - 18:30 Muotialan kenttä
 
VUORES 2018
 

Please publish modules in offcanvas position.

Käytämme evästeitä, jotta voimme tarjota mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.